Cēsu Profesionālā vidusskola » (+371) 64122971 (+371) 29415137

COMENIUS SKOLU DAUDZPUSĒJĀS PARTNERĪBAS PROJEKTSCOMENIUS SKOLU DAUDZPUSĒJĀS PARTNERĪBAS PROJEKTS

 

Eiropas skolu kompānijas projekts noslēdzies

 

 


 

 

No 18. līdz  21.aprīlim Vācijas pilsētā Ibbenburen notika Comenius  daudzpusējās partnerības projektā iesaistīto skolu pirmspēdējā kopējā sanāksme, kurā piedalījās arī mūsu skolas audzēkņi Edgars Kurlovičs, Kristaps Sekacis un profesionālo priekšmetu skolotāja Ināra A lksne.

Projekta iniciators, koordinators un dvēsele ir Kristians Sneiders no Berufskolleg Tecklenburger Land Ibbenburenā. Berufskoledžā mācās vairāk kā 2500 audzēkņu aptuveni 20 specialitātēs un dažāda ilguma programmās, jo Vācijas izglītības sistēma ir citāda nekā pie mums.

Projekts ir noslēdzies, jo projekta galvenais uzdevums – cepumu pakojamā iekārta ar visu projektā iesaistīto skolu līdzdalību ir izgatavota un šis sanāksmes ietvaros tika arī svinīgi palaista darbībā. Pasākums bija svinīgs un nozīmīgs – runas teica vietējie un ES politiķi, Eiroparlamenta pārstāvji, apsveicot projekta dalībniekus par ieguldīto darbu un spēju skolām no 7 dažādām valstīm vienoties kopīgam mērķim.

Sanāksmes organizatori bija parūpējušies, lai projekta dalībnieki gūtu arī nelielu priekšstatu par Vācijas dabu un kultūru. Apmeklējām  vietējo dabas parku, pabijām netālajā sporta auto rūpnīcā - tās ārējais veidols atgādina ķirzaku( rūpnīcas simbols arī ir ķirzaka), iespaidīgā ēka ir veidota no koka konstrukcijām. Interesanta bija ekskursija uz Minsteri, kura reiz pabijusi arī Vācijas galvaspilsētas godā.

Par audzēkņiem bija padomāts īpaši – bija kopēja ekskursija ar vietējiem jauniešiem uz netālo pilsētu Osnabruck, diskotēka un noslēguma barbekju pie klintīm. Priecē, ka ir nodibināti jauni kontakti, gūtas pozitīvas emocijas un daudz jaunu iespaidu.

Informāciju sagatavoja skolotāja Ināra Alksne

Mums ir profesija