Cēsu Profesionālā vidusskola » (+371) 64122971 (+371) 29415137

            Ceturtdien, 1. decembrī Cēsu Profesionālās vidusskolas 14MG16 grupas audzēkņi viesojās Aināra Neimaņa amatnieku darbnīcā Katrīnkalnā, Cēsīs. Man šī bija pirmā reize, kad esmu bijis amatnieka darbnīcā, neskaitot skolas darbnīcas. Darbnīca nav specializējusies kādā noteiktā amatniecības izstrādājumu izgatavošanā, bet darbojas pēc individuālā pasūtijuma, kā piemēram mēbeles, durvis, kāpnes, kur katras no tām ir individuāli izstrādāts pēc klienta vēlmēm un vienmēr atšķirīgas. Pēc meistara teiktā, pieprasījums pēc durvīm un kāpnēm ir lielāks nekā pēc mēbelēm. Ikdienā šajā darbnīcā ir nodarbināti seši darbinieki, kuri ne vienmēr var būt uz vietas, jo ir jāveic arī tādi darbi, kā materiālu sagāde, pasūtijuma piegāde un uzstādīšana.

            Darbmašīnu klāsts šajā darbnīcā ir plašs – ēvelgalds, biezummašīna, lentzāģis, frēze, universālais taisnvirziena un šķērsvirziena zāģis un kalibrators, kurš tika iegādāts ar Eiropas Savienības Struktūrfondu palīdzību. Kā ārpakalpojums tiek lietota hidroliskā prese, kuru izmanto Valmierā vai Priekuļos un transporta pakalpojumi. Pēc meistara teiktā ar šiem darba galdiem pašlaik pilnīgi pietiek, lai varētu realizēt gan savas, gan klientu vēlmes. Kā nākotnes iecere ir iegādāties CNC darbagaldu, kas varētu tikt īstenots ar Eiropas Struktūrfondu palīdzību. Darbnīca ir izkārtota vairākās telpās, mašīntelpa, montāžas telpa, telpa līmēšanai, lakošanai, atsevišķa telpa, kurā atradās skaidu nosūkšanas agregāts un neliela materiālu noliktava.

            Viesošanās šajā darbnīcā bija ļoti noderīga, guvu pirmos iespaidus par amatnieka darbu, tā ikdienu un darba vidi ārpus skolas sienām, kas nemaz nav tik atšķirīga.

Autors: Oskars Jakobs (14MG16 grupa)

Mums ir profesija